↑ Return to Archiv

Vánoce 2014

O tom, jak budou vypadat letošní Vánoce, ještě nemáme ponětí. Dočkáme se letos sněhu? Nebo budou Vánoce na blátě? Počasí se odhadnout nedá, tak nám nezbývá nic jiného, než počkat co nám prosinec přinese.

 

Na co se můžeme spolehlivě těšit, jsou naše oblíbené zvyky a tradice. V každé domácnosti se dodržují jen některé tradice. Někdo lije olovo, někdo krájí jablíčka, věšíme jmelí, pouštíme skořápkové lodičky, dámy hází pantoflem a je dalších mnoho oblíbených zvyků. Jako každý rok usedne celá rodina k oblíbenému bramborovému salátu, ke kterému nesmí chybět kapr, ze kterého si nesmíme zapomenout vzít šupinku, abychom měli v příštím roce o něco více peněz. Po chutné večeři přijde to, na co se všechny děti těší celý rok. Nadělování dárků a pak dlouhé posedávání v obývacím pokoji, kde si své nové věci prohlížíme a zkoušíme.

 

vanoce_2014

 

To k Vánocům zkrátka patří a nemění se. Co se mění a přitom se dá dopředu odhadnout, jsou barevné trendy. Letos se můžeme těšit na bílo fialové barvy. Bílá by měla být až ledová, aby nám připomínala mrazivou krásu zimních měsíců. Fialová barva dodá celému dojmu honosnost. Tato kombinace může být doplněna o mátově pastelové barvy, nebo pistáciové barvy.

 

Naopak barvy jako je tmavě modrá a červená jsou v letošním roce úplně zapomenuté. Je samozřejmě pouze na Vás jaká bude Vaše letošní výzdoba. Vždyť jde především o to, aby jste se cítili v klidu a v pohodě.